تقویت مکالمه انگلیسی

پنج‌شنبه 11 شهریور 1395 ساعت 18:48

یکی از دغدغه های کسانی که به مطالعه و خواندن زبان انگلیسی مشغول هستند، این است که بتوانند بر مکالمه تسلط پیدا کنند و بدون مشکل و به صورت سلیس و روان به صحبت کردن بپردازند. یکی از متداول ترین پیشنهادات برای تقویت مکالمه انگلیسی این است که بیشتر و بیشتر بشنوید. شما می توانید با مشاهده فیلم های زبان اصلی، گوش دادن به آهنگ های مختلف و همچنین اخبار با بسیاری از واژگان انگلیسی و نحوه تلفظ آن ها آشنا شوید اما برای اینکه بتوانید از اکثر مطالبی که می شنوید در صحبت های روزمره خود استفاده نمایید، نیاز به راهکار های مفید برای به کار گیری آموخته هایتان دارید که در ادامه ی این مطلب به بیان آنها خواهیم پرداخت.

راهکار هایی برای تقویت مکالمه انگلیسی

-         گوش دادن هدفمند:  فیلم ها، آهنگ ها و یا برنامه هایی را انتخاب کنید که به موضوع آنها علاقه دارید. برای مثال اگر آهنگی از یک خواننده انگلیسی زبان را که به سبک هنری او علاقه مند هستید، انتخاب نمایید بدون شک تمرکز بیشتری برای شنیدن ان خواهید داشت و ذهن شما به صورت کاملا هدفمند کنجکاو می شود تا آن آهنگ را بشنود و ترجمه آن را نیز بداند؛ بنابراین برای تقویت مکالمه انگلیسی نباید خودتان را سردرگم کنید. به این موضوع دقت داشته باشید که هدف کیفیت درک مطالب و فهمیدن آن چیزی است که می شنوید و نه کمیت و میزان آن.

-         تکرار فعالانه : وقتی در حال دیدن یک فیلم به زبان انگلیسی هستید، علاوه بر تمرکز بر روی عبارات و مکالمه هایی که رد و بدل می شود، به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بتوانید با تکرار بیشتر نوع تلفظ، لحن صدا، احساس و انرژی خود را نیز شبیه سازی کنید؛ یعنی برای تقویت مکالمه انگلیسی لازم است بتوانید دقیقا همانند آن شخص صحبت کنید و صرفا دانستن این که آن فرد چه جمله ای را بیان کرد، کافی نخواهد بود.

شما عزیزان می توانید جهت آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل فرمایید

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.